Megbízónk ismert FMCG márkatermékeket gyártó multinacionális hátterű vállalat, termékcsoportjában Magyarországon a piacvezetők közé tartozik. A megvalósított kapacitásbővítő beruházásoknak és a sikeres termékfejlesztéseknek köszönhetően a termelés és a hazai értékesítés volumene évről-évre növekszik. A tartós növekedési tendencia fenntartása céljából a vállalat felső vezetői szervezetének erősítését határozta el. Számára erős kontrolling szemlélettel és jártassággal rendelkező munkatársat keresünk, aki szakmai és vezetői tapasztalatával és elhivatottságával aktív részese lesz a kitűzött vállalati célok teljesítésének.

PÉNZÜGYI VEZETŐ (CFO, FMCG ágazat)

Feladatok

  • A Pénzügyi vezető a csoport szintű CFO-nak jelent, és irányítja a 20+ fős pénzügyi szervezetet.
  • A vállalat kontrolling, pénzügyi-számviteli és informatikai tevékenységének teljes körű irányítása, felügyelete és fejlesztése
  • A pénzügyi stratégia (rövid és hosszú távú), valamint pénzügyi irányelvek és eljárások kidolgozása
  • Előrejelzések, éves és középtávú tervek, költségvetés elkészítése és előterjesztése
  • Kontrolling rendszer működtetése, előrejelzések és költség elemzések készítése, terv-tény adatok elemzése, havi zárások koordinálása, riportok készítése
  • A kontrolling csapat támogatása, a kontrolling vezetők (gyártóüzemi és kereskedelmi) közvetlen irányítása
  • A számviteli csapat (9 fő) támogatása, a főkönyvelő közvetlen irányítása
  • A mérleg és eredmény kimutatás a magyar Szvt. és az IAS szerinti, időben történő elkészítésének biztosítása
  • A cég adóbevallásainak, éves és egyéb hatósági beszámolóinak elkészítése
  • Havi-, negyedéves-, éves pénzügyi beszámolók, jelentések elkészítése, rendszeres pénzügyi jelentések készítése az anyavállalat felé
  • Az optimális pénzügyi pozíció biztosítása a kötelezettségek minimalizálása mellett
  • Treasury (pénzgazdálkodás, követeléskezelés) tevékenység irányítása
  • Az ERP rendszer és az ügyviteli rendszerek működtetésének biztosítása, a fejlesztések koordinálása, az IT csapat irányítása
  • Kapcsolattartás az anyavállalattal, társvállalatok- és telephelyek munkatársaival, rendszeres jelentések a csoport szintű CFO-nak
  • Az adóügyi optimalizálás irányítása a vállalati szabályzatoknak és előírásoknak megfelelően
  • Kapcsolattartás és hatékony együttműködés a könyvvizsgálóval, az adóügyi és jogi tanácsadókkal, a számlavezető bankokkal és a magyar hatóságokkal

Elvárások

  • Felsőfokú közgazdasági végzettség, egyetemi vagy főiskolai diploma, pénzügyi, számviteli vagy elemzési szakirány, könyvelési szakképesítés
  • Magabiztos angol nyelvtudás
  • 10+ év FMCG ágazatban szerzett szakmai, elsősorban kontrolling tapasztalat, FMCG gyártás előny
  • Jó elemzőkészség, kontrolling szemlélet és alapos jártasság a kontrolling folyamatokban és eszközök alkalmazásában
  • Vezetési készségek és tapasztalat
  • Jártasság ERP rendszer (SAP) alkalmazásában
  • A magyar számviteli- és adótörvények ismerete, IFRS ismeret (előny)
  • Átfogó stratégiai és üzleti tájékozottság, multikulturális jártasság
  • Kiváló kommunikációs és együttműködési készség, dinamikus és rugalmas személyiség
  • Következetesség, határozott döntéshozatali képesség

  • Versenyképes felsővezetői alapfizetés, teljesítmény prémium, cégautó
  • Értékes márka, erős márka pozíció, stabilan növekvő vállalat
  • Kellemes munkakörnyezet, együttműködést és innovációt támogató vállalati kultúra

A munkavégzés helye

Budapest

A jelentkezés módja

Várjuk fényképes, magyar és idegen nyelvű, MS Word formátumú önéletrajzát és motivációs levelét a lenti e-mail címre. Kérjük az email tárgyában feltüntetni a pozíció pontos megnevezését: PÉNZÜGYI VEZETŐ (CFO, FMCG ágazat), Budapest

IMPC Personnel Hungária Kft.
Kapcsolattartó: Kaszás Ferenc
E-mail: ferenc.kaszas.cv@impc.hu
Mobil: +36-30-20-30-800
Telefon: +36-22-500-240; +36-30-864-6000
PÉNZÜGYI IGAZGATÓ (Kontrolling, Pénzügy-számvitel, IT) (Közép-Dunántúl)
ADÓZÁSI SPECIALISTA (Autóipar) (Tatabánya környéke)
AR KÖNYVELŐ - VEVŐ FOLYÓSZÁMLA (német, angol, Oracle) – Határozott idő, 1 éves szerződéssel - (Székesfehérvár környéke)
CONTROLLER - ENGINEERING, AUTOMOTIVE, ENGLISH (Fejér County)